ALFABETO PARA LOS NIÑOS, czyli HISZPAŃSKI DLA DZIECI

Poszukując ciekawych i niedrogich materiałów do nauki języka hiszpańskiego natknęłam się na pozycję wydaną sześć lat temu przez LektorKlett – Alfabeto para los niños.

Kupiłam ją z myślą o nauce języka hiszpańskiego mojego dziecka, ale książka jest tak fajna, że z przyjemnością zaczęłam uczyć się z niej sama.

Alfabeto para los niños polecam osobom zaczynającym naukę hiszpańskiego od podstaw. Książka liczy prawie 200 stron i dołączono do niej płytkę z nagraniami mp3. Jest kolorowa, bogato ilustrowana, z dużą ilością zdjęć przedstawiających realistyczne przedmioty. Na końcu znajduje się klucz z odpowiedziami oraz transkrypcja nagrań.

alfabeto para los ninos hiszpanski dla dzieci 1

Podoba mi się sposób w jaki usystematyzowano ten mini podręcznik. Poszczególne grupy tematyczne podzielono według liter alfabetu. W ten sposób uczący się mogą poznać ponad 500 nowych słówek, każde zilustrowane zdjęciem i dodatkowo podwójnym nagraniem dźwiękowym – w wersji z tłumaczeniem na język polski i bez. Ja jestem wzrokowcem i taki system nauki bardzo mi odpowiada, łatwiej zapamiętuję słówka, jeżeli posiadają fotografie.

alfabeto para los ninos hiszpanski dla dzieci 2

Po przyswojeniu zakresu nowego słownictwa, możemy przejść do ćwiczeń. Zadania są bardzo różnorodne i ciekawe: w formie krzyżówek, zagadek, krótkich wierszyków do wysłuchania, dopasowania wyrazów i ćwiczeń manualnych dla dzieci.

alfabeto para los ninos hiszpanski dla dzieci 3

Wszystkie nagrania prezentowane są przez dziecięcych lektorów i to również bardzo mi odpowiada w tym kursie.

Pomimo, że Alfabeto para los niños opracowano z myślą o dzieciach, jak wspomniałam wcześniej, świetnie sprawdzi się również dla początkujących dorosłych. Dla ułatwienia polecenia do ćwiczeń w książce są w języku polskim, choć ja osobiście wolę podręczniki bez polskiego tłumaczenia.

Dodatkowo opracowałam własne fiszki do nauki bazując na nagraniach lektorów i wykorzystując fotografie przedmiotów. Skorzystałam z aplikacji Bitsboard, o której wspominałam Wam we wcześniejszym wpisie.

W serii nauki języków obcych dla dzieci wydawnictwa LektorKlett ukazały się również książki do nauki angielskiego i niemieckiego:

   • Alphabet book for kids
   • English for Kids
   • Deutsch fur Kinder
   • Mein deutsches ABC-Buch

Agata