DLA CIEKAWYCH ŚWIATA, czyli NATIONAL GEOGRAPHIC ODKRYWCA

national geographic odkrywca

Przedstawiam dzisiaj sposób na naukę języka angielskiego połączoną z pogłębianiem wiedzy i zainteresowań. Czy wiecie, że na rynku dostępny jest od dłuższego czasu magazyn National Geographic Odkrywca. Do tej pory można go było nabyć tylko w prenumeracie, ale od połowy października znalazł się w ofercie kiosków i salonów prasowych na terenie całego kraju.

Magazynu National Geographic nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Miesięcznik National Geographic Odkrywca skierowany jest do młodych odkrywców świata w wieku 8-12 lat. Tematyka obejmuje zagadnienia z różnych dziedzin: historii, przyrody, biologii, geografii, kultury. Wszystko podane w przystępny sposób dostosowany do wieku czytelników.

national geographic odkrywca

Przykładowe tematy poruszane w dwóch ostatnich numerach to:

  • Kto wymyślił pizzę?
  • Co kryje się w egipskich mumiach?
  • Tajemnice atolu
  • Do czego służy woda?
  • Najdziwniejsze potrawy
  • Do czego służy skóra?

Artykuły napisane są w ciekawy sposób i zilustrowane dużą ilością zdjęć, mającą przyciągnąć uwagę młodego czytelnika.

Z National Geographic Odkrywca obudzisz w dziecku pasję odkrywania i rozwijania zainteresowań.

Największym walorem pisma jest moim zdaniem jego dwujęzyczność. Artykuły napisano po polsku i po angielsku.

W poprzedniej wersji dostępnej jedynie w prenumeracie, po artykule polskim umieszczano angielski opisujący to samo zjawisko tylko prostszym językiem. W wersji obecnej dostępnej w normalnej sprzedaży każdy artykuł porusza inne zagadnienie, zachowując niekiedy wspólny motyw przewodni. Do każdego tekstu dodano krótki słowniczek zarówno wyrazów angielskich, jak i trudniejszych polskich określeń. W numerze znajdziemy trzy artykuły po polsku i trzy po angielsku, a w obecnej wersji dodatkowo ciekawostki, gry słowne, krzyżówki i zagadki.

Angielskie publikacje zróżnicowano pod względem stopnia trudności.

ng odkrywca ang

Jeżeli zdecydujemy się na prenumeratę indywidualną otrzymamy dostęp do specjalnej strefy prenumeratora. Znajdziemy w niej:

  • nagrania native speakera czytającego angielskie artykuły
  • bieżący nr pisma w formacie pdf
  • wyzwanie do pobrania

ng-odkrywca-prenum

Decydując się na prenumeratę szkolną mamy dostęp do Multimedialnej Teczki Nauczyciela. Zawiera ona materiały dydaktyczne: karty pracy, scenariusze lekcji, plakaty multimedialne. Aplikację można zainstalować na komputerze i wykorzystać podczas lekcji prowadzonej w klasie.

Jako ciekawostkę dodam, że wydania archiwalne z lat 2012-13 ukazały się w formie książki – National Geographic Odkrywca Edycja Kolekcjonerska. Album jest obecnie trudno dostępny, ja np. wypożyczyłam go z miejskiej biblioteki, więc warto tam poszukać.

ng odkrywca edycja kolekcjonerska

Od wydawcy:

National Geographic Odkrywca wspomaga naukę języka angielskiego, rozwój pamięci, uwagę, koncentrację, czytanie ze zrozumieniem oraz wyobraźnię.

Magazyn jest idealnym materiałem na zajęcia z języka angielskiego, języka polskiego, historii oraz przyrody, a także na kółka zainteresowań.

Prenumerata i materiały dodatkowe dostępne są na stronie wydawcy, a ciekawostki i konkursy na fanpage’u magazynu.

Agata