DUCK DUCK MOOSE, czyli DARMOWE APLIKACJE EDUKACYJNE DLA MAŁYCH DZIECI

aplikacje-glowna

Czy słyszeliście o producencie aplikacji mobilnych Duck Duck Moose? Ja odkryłam ich produkty kilka lat temu i totalnie mnie zachwyciły. Było to jeszcze w czasach pierwszych ipadów i znikomej ilości aplikacji polskich twórców. Kupiłam wówczas kilka produktów Duck Duck Moose i moje dziecko często z nich korzystało. Aplikacje wcześniej były płatne, ale od kiedy firma dołączyła do słynnej Khan Academy w 2016 roku, wszystkie jej aplikacje stały się darmowe. To wspaniała wiadomość dla rodziców pragnących mobilnie edukować swoje pociechy.

Duck Duck Moose to zespół dziewięciu rodziców – pasjonatów, którzy pragnęli wartościowych produktów mobilnych dla swoich dzieci. Spod ich marki wyszło ponad 20 mobilnych aplikacji dla najmłodszych dzieci, od 2 lat wzwyż, mających łącznie ponad 10 milionów pobrań w iTunes Store! Co więcej, ich produkty są laureatami licznych prestiżowych nagród, w tym m.in.: Parents’ Choice Awards i Children’s Technology Review Awards.

Darmowe aplikacje edukacyjne dla małych dzieci Duck Duck Moose nie są typowymi aplikacjami do nauki języków obcych. Niemniej uczą podstaw pisania, czytania i liczenia w języku angielskim, a to świetnie można wykorzystać u dzieci nieanglojęzycznych.

Aplikacje muzyczne

Pierwsze aplikacje opierały się na popularnych angielskich piosenkach. Znajdziemy wśród nich:

Wheels on the BusWheels on the Bus

Old MacDonaldOld MacDonald

Itsy Bitsy SpiderItsy Bitsy Spider

Baa Baa Black SheepBaa Baa Black Sheep

Cechą wspólną tych aplikacji jest szeroko rozumiana interaktywność: na każdej stronie dziecko znajdzie elementy, które może dotknięciem wprawić w ruch, co często koresponduje ze słowami piosenek.

Niektóre z gier posiadają ukryte przedmioty, możliwość wyboru muzyki granej na różnych instrumentach, pięć wersji językowych do wyboru (angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski), umożliwiają również nagranie własnej wersji muzycznej.

Dla chcących przybliżyć dziecku kontakt ze światem dźwięków, polecam dwie bezpłatne aplikacje muzyczne:

Musical Me!Musical Me!

Puzzle PopPuzzle Pop

Musical Me! Jest bardziej rozbudowaną aplikacją, uczącą dzieci nut, rytmu, zapisu i pozwalającą na tworzenie własnych kompozycji.

Aplikacje językowe

Kolejną grupę darmowy aplikacji edukacyjnych dla małych dzieci stanowią aplikacje językowe:

Word WagonWord Wagon

Duck Duck Moose ReadingDuck Duck Moose Reading

W powyższych aplikacjach dziecko może nauczyć się pisowni, czytania i literowania nowych angielskich słów z różnych kategorii tematycznych. Wszystko na kilku poziomach trudności, w formie ciekawych gier i zabaw, których bohaterami są sympatyczne zwierzątka. Bonusem są nagrody za dobrze wykonane zadania.

Rodzice mają wgląd do panelu statystyk, dzięki czemu mogą śledzić postępy swojego dziecka.

Aplikacje matematyczne

Duck Duck Moose stworzył również aplikacje typowo matematyczne, dzięki którym dzieci poznają podstawy liczenia, dodawania i odejmowania, a także podstawy geometrii. Podobnie jak w aplikacjach językowych za prawidłowo rozwiązane działania czekają nagrody, a rodzice mają dostęp do statystyk monitorujących postępy w nauce.

Aplikacje matematyczne to:

Park MathPark Math

Moose MathMoose Math

Pet BingoPet Bingo

Aplikacje „szkolne”

Dla osób szukających darmowych aplikacji edukacyjnych dla małych dzieci obejmujących różne strefy tematyczne, odpowiednie będą:

Fish SchoolFish School

Wizard SchoolWizard School

W pierwszej dzieci nauczą się alfabetu, liczb, podstawowych kształtów i kolorów.

Druga jest bardziej rozbudowana i stanowi obszerny zbiór filmików z YouTube posegregowanych według kategorii tematycznych. Dzieci mogą eksplorować ponad 3.000 interaktywnych materiałów z takich dziedzin jak: nauka, sport, języki, geografia, przyroda, itp. Dodatkowo aplikacja posiada wyzwania zachęcające do twórczej pracy i tworzenia własnych projektów. Umożliwia również ich współdzielenie z innymi użytkownikami.

darmowe aplikacje edukacyjne dla malych dzieci 3

Aplikacje motoryzacyjne

Dla małych miłośników motoryzacji Duck Duck Moose przygotował trzy darmowe aplikacje:

TrucksTrucks

More TrucksMore Trucks

Build a TruckBuild aTruck

Oparte są na prostych grach związanych z zagadnieniami z dziedziny motoryzacji. Można w nich skorzystać z myjni samochodowej, zmienić oponę, posegregować śmieci, przetransportować materiały budowlane, ugasić pożar, wziąć udział w wyścigu samochodowym, budować i niszczyć konstrukcje, zostać konstruktorem niesamowitych ciężarówek. Narracja prowadzona jest w języku angielskim, więc dzieci automatycznie mają szansę przyswoić nowe słownictwo.

Aplikacje książkowe

Młodych twórców zainteresują z pewnością aplikacje do tworzenia własnych dźwiękowych historyjek:

Draw and TellDraw and Tell

Superhero Comic Book MakerSuperhero Comic Maker

Princess Fairy Tale MakerPrincess Fairy Tale Maker

W tych aplikacjach dziecko może rysować, kolorować, naklejać nalepki, korzystać z gotowych postaci i teł, nagrywać własny dźwięk, a następnie zapisywać i wysyłać swoje dzieła.

Aplikacje fotograficzne

Dla miłośników fotografii Duck Duck Moose przygotował aplikację ChatterPix, która sprawi, że nasze zdjęcia zaczną mówić.

Aplikacja ta występuje w dwóch wersjach:

ChatterPixChatterPix

ChatterPix KidsChatterPix Kids

Wersje te różnią się tym, że pierwsza pozwala na udostępnianie swoich prac w mediach społecznościowych, takich jak Facebook i YouTube oraz wysyłanie plików przez email.

Mam nadzieję, że tym wpisem zachęciłam Was do zapoznania się z ofertą Duck Duck Moose. Przekrój tematyczny ich aplikacji jest tak szeroki, że z pewnością znajdziecie coś wartościowego dla swojego dziecka. Cieszy również fakt, że od roku ich aplikacje edukacyjne dla małych dzieci są całkowicie darmowe!

Wszystkie aplikacje można pobrać w sklepie iTunes Store, a część z nich dostępna jest również w wersji na androida w Google Play.

Agata