HAPPY WORDS, czyli NAUKA ANGIELSKIEGO DLA DZIECI

nauka angielskiego w domu

Szukając programu do samodzielnej nauki angielskiego dla dzieci zainteresowałam się pozycją Happy Words wydawnictwa Bingo Education. W odróżnieniu od innych dostępnych metod ta jest prosta, bardzo przejrzysta i od razu spodobała się mojemu dziecku.

Super English Happy Words to program komputerowy do samodzielnej nauki języka angielskiego dla dzieci w domu lub w szkole. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, ale początkujący dorośli również mogą odnieść z niego spore korzyści. Program to może zbyt szerokie określenie, jest to bardziej słownik angielski na wesoło, wzbogacony o piosenki, historyjki, gry i materiały do ćwiczeń.

nauka angielskiego dla dzieci

Program składa się z 21 tematycznych działów, obejmujących łącznie ponad 1200 słów i znaczeń. Znajdziemy tu takie kategorie jak: zwierzęta, kolory, ubrania, rodzina, jedzenie, dom, szkoła, transport, ciało, liczby, czasowniki, przyimki, itp. Co ważne, lista tematów i zakres słownictwa są zgodne z obowiązującymi wymogami międzynarodowych egzaminów językowych dla dzieci Cambrigde Young Learners na poziomie Starters.

Słownik do nauki angielskiego dla dzieci zobrazowano wesołymi ilustracjami, słówek możemy wysłuchać w wersji angielskiej lub polskiej i dodatkowo przeliterować. Świetnym uzupełnieniem i podsumowaniem każdego działu są materiały dodatkowe. Możemy obejrzeć i wysłuchać zabawnych animowanych historyjek lub piosenek, dostępnych również w wersji karaoke. Wszystkim tekstom towarzyszą angielskie napisy. Przyswojoną wiedzę dzieci mają możliwość przetestować w licznych grach i quizach lub rozwiązując ponad 250 stron z ćwiczeniami. Te ostatnie dostępne są online do wydrukowania.

nauka angielskiego dla dzieci 4

Dużym plusem programu do samodzielnej nauki języka angielskiego dla dzieci jest jego przejrzysty interfejs. Wszystkie kategorie przedstawiono za pomocą pudełek z danym działem tematycznym. Klikając na pudełko otwieramy daną kategorię tematyczną i możemy uczyć się słownictwa lub rozwiązywać zadania, ćwiczenia, gry, itp.

Nawigacja jest tak czytelna, że każde dziecko poradzi sobie z nią bez problemu. Jak już wspomniałam moje dziecko korzystało z tego programu w wieku przedszkolnym i bardzo dużo się nauczyło. Z łatwością było w stanie samodzielnie rozwiązywać gry i zadania na zakończenie każdego działu.

Warto wspomnieć, że program ten doczekał się kolejnych wydań pod egidą wydawnictwa Cambridge University Press jako 3-stopniowy kurs multimedialny Primary i-Dictionary.

nauka angielskiego dla dzieci

Dostępne opcje zakupu to:

  • home user – wersja jednostanowiskowa do wykorzystania w domu
  • single classroom – wersja przeznaczona do wyświetlania w klasie
  • up to 10 classrooms – wersja na 10 stanowisk komputerowych

Kursy dostępne są na oficjalnej stronie wydawnictwa, a przykładowe nagrania można obejrzeć na kanale YouTube.

A jeżeli interesują Was inne metody do samodzielnej nauki angielskiego w domu, polecam mój wcześniejszy artykuł, w którym opisuję metodę deDomo.

Agata