MI GUITARRI, czyli HISZPAŃSKIE PIOSENKI DLA DZIECI

hiszpańskie piosenki dla dzieci

Jak skutecznie i ciekawie uczyć małe dzieci języków obcych? W dzisiejszym wpisie znajdziecie przykład interesującej metody nauki języka hiszpańskiego. W zasadzie trudno to nazwać nauką, pomysł opiera się na słuchaniu obcojęzycznych piosenek i śpiewaniu ich razem z autorem.

Czy każde piosenki są odpowiednie do nauki języków obcych? Moim zdaniem: nie. W dzisiejszym wpisie chciałam przedstawić Wam projekt: „Mi guitarri: Spanish Songs for Kids”, czyli Hiszpańskie piosenki dla dzieci.  Jest to zbiór autorskich piosenek Joel Valle skierowanych do najmłodszych odbiorców. Według mnie ograniczenia wiekowe nie grają tu zbytniej roli i piosenek można słuchać w każdym wieku. Najwięcej skorzystają z nich osoby początkujące, czyli dopiero wkraczające w świat języka hiszpańskiego.

Czym piosenki Joel Valle różnią się od podobnych im kompozycji? Przede wszystkim wyróżnia je spokojna narracja, akustyczna gitara, przyjemny głos autora i łatwość rozumienia tekstu, a co za tym idzie jego późniejszego powtarzania. W prosty i przyjemny sposób możemy osłuchać się z prawidłową dykcją i wymową, a muzyka sprawia, że przyswajamy całe zdania niejako bez wysiłku.

Po kilkukrotnym wysłuchaniu piosenek zarówno moje dziecko i ja, byliśmy w stanie zapamiętać i powtórzyć – odśpiewać większość hiszpańskich tekstów.

Hiszpańskie piosenki dla dzieci składają się z 27 utworów, które zostały ułożone według stopnia trudności. Mamy okazję poznać podstawowe hiszpańskie słownictwo jak np.: kolory, części ciała, zwierzęta, liczby, litery alfabetu, dni tygodnia i miesiące.

Dodatkowym plusem jest zapis nutowy wszystkich piosenek, dla osób potrafiących grać na instrumentach muzycznych będzie on świetnym uzupełnieniem poznanych utworów.

Piosenki muzyczne są przeplatane krótkimi wierszykami i rymowankami.

Wszystkie teksty zostały przetłumaczone na język angielski i zobrazowane wesołymi ilustracjami.

hiszpańskie piosenki dla dzieci

Mi guitarri: Spanish Songs for Kids, czyli hiszpańskie piosenki dla dzieci można nabyć w formie cd lub dvd i dodatkowo dokupić songbook z tekstami. Dostępne opcje są na firmowej stronie.

Możecie zapoznać się z przykładowymi piosenkami i animacjami na popularnym kanale YouTube. Poniżej przykładowa piosenka.

Agata