15 NAJLEPSZYCH APLIKACJI DO EDYCJI ZDJĘĆ W TELEFONIE

aplikacje-do-obrobki-zdjec

W dzisiejszym wpisie chciałam podzielić się z Wami najlepszymi aplikacjami, jakich używam do przeróbki zdjęć w telefonie. Z niektórych korzystam już kilka lat, część odkryłam stosunkowo niedawno. Zestawienie podzieliłam w następujący sposób: w pierwszej kolejności opisałam aplikacje do podstawowej edycji zdjęć, następnie posiadające zabawne efekty, tworzące małe dzieła sztuki, nakładające specjalne filtry, oraz pozostałe ciekawe narzędzia.

 

1. SNAPSEED

snapseed najlepsze aplikacje do edycji zdjęć

Gdybym miała wybrać tylko jedną najlepszą aplikację do obróbki zdjęć byłby to Snapseed. Korzystam z niej już dobrych kilka lat zarówno na iphonie, jak i na ipadzie. Jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze. A przy tym to potężne narzędzie, dzięki któremu możemy zrobić prawie wszystko z naszymi zdjęciami. Dodatkową zaletą jest interfejs w języku polskim i przejrzysty układ. Dzieli się na dwa działy: Narzędzia i Filtry. Dzięki narzędziom możemy m.in.: poprawić balans bieli, dokonać zaawansowanych zmian tylko w wybranym obszarze, naprawić fragment zdjęcia, ustawić winietę, dodać tekst. Filtry dają całą gamę możliwości poprawy wyglądu zdjęcia przy bardzo dokładnych ustawieniami. Możemy skorzystać również z predefiniowanych filtrów i później je dostosować. Na zdjęciach możemy np. uzyskać efekt zabrudzenia czy starej kliszy, dodać ramkę, poprawić niedoskonałości twarzy.

 Apple Store       Google Play

snapseed

 

ZAPISZ SIĘ NA DARMOWE WYZWANIE

Jak tworzyć świetne grafiki do mediów społecznościowych

Jak tworzyć świetne grafiki do mediów społecznościowych

 

2. PICMONKEY

najlepsze aplikacje do edycji zdjęćWybrałam ten program do obróbki zdjęć w telefonie, ponieważ jest prosty w obsłudze i daje wiele możliwości. Oprócz tradycyjnych narzędzi do edycji znajdziemy tu ciekawe filtry ze zmianą natężenia barw, możliwość wstawiania tekstu oraz rysowania bezpośrednio na zdjęciu i pokaźny zbiór naklejek do wstawienia. Picmonkey występuje również w wersji na komputer.

Apple Store       Google Play

picmonkey

 

3. VSCO

najlepsze aplikacje do edycji zdjęćJest to bardzo popularna wśród blogerów aplikacja do edycji zdjęć, mnie jednak nie przypadła do gustu. Przede wszystkim nie jest intuicyjna i trochę się w niej gubię. Po drugie nie lubię aplikacji, które wymagają logowania się oraz dołączania do stworzonej wokół siebie społeczności. W aplikacji tej możemy bezpośrednio robić zdjęcia w RAW, a następnie zastosować któryś z dostępnych filtrów. Niestety większość z nich jest płatna. Zaletą natomiast jest możliwość indywidualnej ingerencji w każdy użyty filtr i dostosowanie go do własnych preferencji. Mamy bardzo dużo narzędzi do edycji, a dodatkowo możemy ustawić sobie ich kolejność.

Apple Store       Google Play

 

vsco

4. A BEAUTIFUL MESS

a beautiful mess najlepsze aplikacje do edycji zdjęćJeżeli znacie bloga A Beautiful Mess to wiecie, czego można spodziewać się po ich aplikacji do obróbki zdjęć. Zdecydowanie jest ona przeznaczona dla kobiet i lekko przesłodzona. Na powitanie możemy wybrać obróbkę zdjęcia lub zrobienie kolażu. Do wyboru mamy filtry, ramki, odręczne rysunki do dodania, własny tekst lub gotowe napisy. Wszystko utrzymane w stylistyce amerykańskich blogerek.

Apple Store

 

ZAPISZ SIĘ NA DARMOWE WYZWANIE

Jak tworzyć świetne grafiki do mediów społecznościowych

Jak tworzyć świetne grafiki do mediów społecznościowych

 

5. CANDY CAM

candy cam najlepsze aplikacje do edycji zdjęćTo jedna z przyjemniejszych aplikacji do obróbki zdjęć i filmów. Skorzystamy w niej z dużej ilości różnorodnych filtrów, w tym specjalne filtry do selfie, oraz z ogromnego wyboru kolorowych naklejek. Oczywiście dostępne są też narzędzia do tradycyjnej edycji.

Apple Store       Google Play

 

6. YOUCAM MAKEUP

youcam makeup najlepsze aplikacje do edycji zdjęćCzy jesteście zadowolone ze swoich selfi? Ja nie. I tak znalazłam aplikację, która przychodzi z pomocą wszystkim kobietom, pragnącym dobrze wyglądać na zdjęciach. Nieważne jaki miałaś dzień, nieważne, że nie zdążyłaś nałożyć makijażu, ta genialna aplikacja zrobi to za ciebie. Robimy selfie lub wybieramy zdjęcie zrobione wcześniej i możemy zafundować sobie w pełni profesjonalny makijaż! Do wyboru mamy również gotowce w postaci filtrów, ale odradzam to rozwiązanie. Lepiej poświęcić 5-10 minut i ręcznie ustawić wszystkie parametry naszego makeup’u. Wybór mamy przeogromny! Możemy nałożyć na twarz podkład i róż, wygładzić cerę, zlikwidować zmarszczki pod oczami, poprawić owal, poprawić kształt nosa, usunąć przebłyski, wybielić zęby, wpłynąć na kontur oczu, długość rzęs, kształt brwi, a nawet zmienić kolor oczu. Do wyboru różnorodne palety barw i siła natężenia zmian.

Apple Store       Google Play

youcam makeup

 

7. YOUCAM FUN

youcam fun najlepsze aplikacje do edycji zdjęćJak sama nazwa wskazuje jest to aplikacja typowo rozrywkowa. Dla osób szukających alternatywy dla snapchatowych „upiększeń”. Można ozdobić twarz ciekawym motywem zwierzęcym, umieścić swój portret w przygotowanych layoutach, dodać stylowe ramki, tekst i efekty specjalne. Kolejną ciekawą opcją jest nakręcenie krótkiego filmu i nakładanie śmiesznych efektów w trakcie filmowania. Otwieranie buzi lub mruganie oczami powoduje zabawne zmiany.

Apple Store       Google Play

youcam fun

ZAPISZ SIĘ NA DARMOWE WYZWANIE

Jak tworzyć świetne grafiki do mediów społecznościowych

Jak tworzyć świetne grafiki do mediów społecznościowych

8. PICSART

picsart najlepsze aplikacje do edycji zdjęćAplikacja ta posiada rozbudowany zestaw narzędzi do edycji zdjęć. To, co ją wyróżnia, to dodatkowe efekty, dzięki którym przekształcimy nasze zdjęcie w małe dzieło sztuki. W zakładce efekty znajdziecie zaawansowane narzędzia do korekty twarzy i ciekawe filtry, dzięki którym zmienimy zdjęcie. Filtry posiadają rozbudowane wewnętrzne ustawienia. To nie wszystko. W aplikacji Picsart możemy wstawić tekst, skorzystać z bogatego zasobu naklejek i emotionek, dodać ramkę, uzyskać efekt zdjęcia w zdjęciu, nałożyć tekstury i efekty świetlne.

Apple Store       Google Play

 

 

9. PRISMA

prisma najlepsze aplikacje do edycji zdjęćWśród zestawienia najlepszych aplikacji do przeróbki zdjęć nie mogło zabraknąć Prismy. To aplikacja, która przebojem weszła na rynek narzędzi do edycji fotek. Ja sama korzystałam z niej dość intensywnie podczas minionych wakacji. Jej działanie jest bardzo proste. Robimy zdjęcie lub kręcimy film, następnie nasz materiał poddajemy obróbce nakładając na niego jeden z artystycznych motywów. Minusem jest wymagany dostęp do internetu, obróbka zdjęcia odbywa się na zewnętrznym serwerze.

Apple Store       Google Play

 

 

10. MOLDIV

moldiv najlepsze aplikacje do edycji zdjęćTo jedna z ciekawszych aplikacji dająca wiele możliwości. Interfejs jest prosty w obsłudze i podzielony tematycznie. W sekcji obróbki zdjęć mamy dostępne narzędzia do edycji, filtry, tekstury, upiększanie twarzy, wpisywanie tekstu, naklejki. W sekcji kolaży umieszczono ponad 300 wzorów do wykorzystania z dodatkową późniejszą obróbką. Ciekawą opcją jest dział Magazine, w którym znajdziemy ponad 100 gotowych layoutów okładek. Wystarczy zmienić zdjęcie i wprowadzić własny tekst, aby mieć profesjonalnie wyglądającą ulotkę lub plakat.

Apple Store       Google Play

ZAPISZ SIĘ NA DARMOWE WYZWANIE

Jak tworzyć świetne grafiki do mediów społecznościowych

Jak tworzyć świetne grafiki do mediów społecznościowych

11. LUMYER

lumyer najlepsze aplikacje do edycji zdjęćTo bardzo ciekawa aplikacja, za pomocą której dodamy do zdjęcia lub filmu ruchome sekwencje. Filtrów jest naprawdę sporo: od przyrodniczych typu zwierzęta, ptaki, po zmienne warunki atmosferyczne, jak: mgła, opady deszczu i śniegu, filtry nakładane na twarz, spadające gwiazdy, konfetti, promienie słońca. Lumyer naprawdę zasługuje na umieszczenie jej wśród najlepszych aplikacji do obrabiania zdjęć. Tak podrasowane foty na pewno wzbudzą większe zainteresowanie w naszych profilach społecznościowych.

Apple Store       Google Play

 

12. DIPTIC

diptic najlepsze aplikacje do edycji zdjęćTo jedna z moich ulubionych aplikacji, z której korzystam od kilku lat. Jest bardzo prosta w użyciu i służy do robienia kolaży. To, co w niej lubię, to szeroki przekrój różnych typów i formatów, jakie możemy utworzyć. Oprócz klasycznych kolaży znajdziemy tu również animowane, z ramkami, śmieszne, czy nietypowe podziały, a dodatkowo również kolaże w formie liter i cyfr. Ta jedna aplikacja wystarczy za szereg innych. Tu również możemy definiować wszystkie parametry, nakładać filtry, wstawiać tekst.

Apple Store       Google Play

 

 

13. QUIK

quck najlepsze aplikacje do edycji zdjęćJeżeli chcemy przygotować na szybko prezentację z naszych zdjęć i filmów, dobrym wyborem będzie aplikacja Quik. Współpracuje ona z kamerką GoPro i po bezpośrednim podłączeniu korzystamy ze zdjęć i filmów. Korzysta również z naszych zasobów w telefonie oraz z mediów społecznościowych: Facebooka i Instagrama. W tej aplikacji mamy zaprojektowane gotowe motywy wraz ze ścieżką dźwiękową i możemy po prostu ich użyć. Dla bardziej zaawansowanych osób istnieje możliwość zmiany muzyki oraz indywidualnej edycji każdego ze slajdów bądź filmów.

Apple Store       Google Play

 

 

14. FYUSE

fyuse najlepsze aplikacje do edycji zdjęćKiedy znudzą nam się tradycyjne zdjęcia, z pomocą przychodzi aplikacja Fyuse. Korzystamy z niej fotografując dany przedmiot w trybie panoramy, a aplikacja zapisuje i wyświetla go jako obiekt 3D. Obracając nasz telefon oglądamy daną rzecz na zdjęciu ze wszystkich stron. Efekt jest naprawdę świetny!

Apple Store       Google Play

 

15. BOOMERANG

boomerang najlepsze aplikacje do edycji zdjęćAplikacja Instagrama, która zapętla filmy. Prosta i łatwa w obsłudze. Nie posiada dodatkowych ustawień, wystarczy nakręcić króciutki filmik wideo i przesłać go do profili społecznościowych.

Apple Store       Google Play

 

ZAPISZ SIĘ NA DARMOWE WYZWANIE

Jak tworzyć świetne grafiki do mediów społecznościowych

Jak tworzyć świetne grafiki do mediów społecznościowych

To były najlepsze aplikacje, których używam do edycji zdjęć w moim telefonie. Prawie wszystkie dostępne są zarówno na ios, jak i androida. Niektóre z nich do płynnego działania wymagają  mocnego smartfona. W jednym z poprzednich wpisów szczegółowo zrecenzowałam wady i zalety telefonu, z którego ja korzystam, zapraszam do lektury. Ciekawa jestem, jakich aplikacji Wy używacie w swoich telefonach i czy znacie te, które dzisiaj opisałam. Podzielcie się w komentarzach.

 

Agata