OXFORD OWL, czyli WIRTUALNA ANGIELSKA BIBLIOTECZKA

oxford-owl

Chciałam Wam dziś zaprezentować fantastyczną stronę – Oxford Owl – Free eBook Library. Jest to całkowicie darmowa angielska wirtualna biblioteczka wydawnictwa Oxford University Press.

Na stronie Oxford Owl znajdziecie 250 bezpłatnych książek w postaci ebooków lub audiobooków. Głównym celem tej domeny jest pomaganie dzieciom w atrakcyjnym przyswajaniu wiedzy. Oprócz nauki języka angielskiego strona oferuje ciekawe pomoce dydaktyczne z matematyki – w formie gier (np. tabliczka mnożenia) oraz szereg merytorycznych porad.

oxford owl biblioteczkaOmówię część związaną z nauką języka angielskiego, ale warto poszperać w różnych zakładkach, bowiem jest tu naprawdę sporo wartościowej treści.
Aby w pełni korzystać z wirtualnej biblioteczki należy się zarejestrować – podajemy e-mail i login. Po zalogowaniu mamy dostęp do 250 tytułów Oxford Owl, w formie ebooków i częściowo audiobooków.

angielski free online
Książeczki możemy przeglądać według podziału na kategorie:

  • wiekowe (przedział od 3 do 11 lat),
  • rodzaje książek,
  • serie wydawnicze.

free ebook library
Mogą wyświetlać nam się wszystkie pozycje wydawnictwa Oxford, albo możemy wybrać tylko książki online.
W tym celu musimy zaznaczyć w zakładce po prawej stronie eBooks, a pozostałe trzy zakładki ustawiamy według własnych preferencji, czyli możemy ustawić kategorię wiekową, rodzaj książki i serię wydawniczą, lub przeglądać wszystkie bezpłatne 250 tytułów naraz.

book type
W rodzajach książek znajdziemy oprócz fikcji, biografie, podania i legendy, wiersze, tradycyjne opowieści.
Serie wydawnicze to np. Oxford Reading Tree, Project X czy Tree Tops.

Kiedy zdecydujemy się już na konkretną pozycję, otwieramy książeczkę.
Przeglądamy ją strona po stronie, dodatkowym atutem są nagrania dźwiękowe profesjonalnych lektorów.

rumpelstil

Dzieciom na pewno spodobają się kolorowe ilustracje wzbogacające treść i pomagające w zrozumieniu słownictwa.

activity
Po skończonej lekturze możemy w niektórych przypadkach skorzystać z dodatków typu interaktywne gry. W ten sposób dzieci mogą sprawdzić rozumienie tekstu i lepiej zapamiętać nowe słownictwo.

game
Ja np. pracuję z tymi książeczkami w taki sposób, że najpierw odtwarzam dziecku nagranie dźwiękowe, potem słucha ono ponownie treści czytając jednocześnie książeczkę, a na końcu rozwiązuje gry.

games
Ponieważ przedział wiekowy jest dość szeroki, w wirtualnej biblioteczce Oxford Owl znajdziemy również pozycje nieco trudniejsze. Przykładem może tu być klasyka literatury młodzieżowej, np: Wyspa Skarbów, Czarny Królewicz, 20 tysięcy mil podwodnej żeglugi czy Biały Kieł.
Akurat te książki dostępne są tylko w formie audiobooków, tzn. nie ma możliwości czytania tekstu.
Podzielono je na rozdziały, dzięki czemu łatwiej zorganizować sobie słuchanie i wrócić do niego po przerwie.

audiobook
Muszę wspomnieć, że strona Oxford Owl działa bardzo dobrze również na urządzeniach przenośnych typu tablety. Dzięki temu dostęp do niej możemy mieć praktycznie w każdej sytuacji.

Jako ciekawostkę podam Wam, że do części książeczek nagrane zostały krótkie filmiki, dostępne również na stronie .

videos
Jeżeli zastanawiacie się od czego zacząć, podam serie, które najbardziej zainteresowały moje dziecko. W serii Oxford Reading Tree: Biff, Chip and Kipper Stories – seria przygód dzieci, które za pomocą magicznego klucza przenoszą się w czasie, ucząc się jednocześnie wielu ciekawych rzeczy. Książeczki to np.: Olympic Adventure, Paris Adventure, Christmas Adventure, Viking Adventure czy The Big Breakfast.
Dla najmłodszych dzieci ciekawe historyjki z małą ilością tekstu zawiera seria Snapdragon, a dla zainteresowanych zjawiskami nadprzyrodzonymi polecam serię Project X.

Jeżeli zapragniecie przejrzeć całą ofertę wydawnictwa Oxford University Press, wybierzcie opcję All Books lub Print Books i możecie zapoznać się z wszystkimi tytułami, także tymi w wersji papierowej.

Wyszperałam dla Was dwa ciekawe linki polecane przez mądrą sówkę.
Na Storytime Online możecie obejrzeć i wysłuchać bajeczek czytanych przez znane osoby, a na stronie The Reading Agency pobrać dodatkowe materiały do samodzielnej pracy.

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony:
Oxford Owl

Agata